Savršene partije Ive

Davis Cup: Sjajni Karlović odveo Hrvatsku u četvrtfinale!

Ivo Karlović definitivno se prometnuo u hrvatskog junaka u Japanu. Pobjedom protiv Goa Soede u odlučujućem meču, osigurao je našoj reprezentaciji slavlje u 1. kolu Svjetske skupine Davis Cupa i plasman u četvrtfinale…

Karlović je za sat i 48 minuta svladao 90. tenisača svijeta sa 7-6(4), 6-1, 6-4. Donio je Hrvatskoj na taj način odlučujući bod nakon što je u ranijem meču Kei Nishikori nadigrao Ivana Dodiga i izjednačio na 2-2. No, Japanci ovaj vikend jednostavno nisu imali odgovor za ''Diva sa Šalate'' koji je u petak deklasirao Nishikorija, a sve je ponovio i protiv Soede.

Dvojica najboljih japanskih tenisača su zajedno protiv Karlovića skupila ukupno - nula prilika za break!

U prvom setu nedjeljnog meča nijedan tenisač nije imao šansu za obrat, a Karlović je došao do vodstva nakon odlično odigranog tie-breaka. U drugom je setu 33-godišnji Zagrepčanin došao do breaka u četvrtom gemu i poveo s 3-1 da bi nakon toga osvojio još pet gemova u nizu. Bilo mu je to dovoljno da u džep pospremi drugi set, ali i da u trećem povede s 2-0 što se za Soedu pokazalo nedostižnim. Mirno je Karlović priveo priču kraju i osigurao Hrvatskoj put u Argentinu protiv koje će naši tenisači igrati u četvrtfinalu od 6. do 8. travnja.

Karlović je ispalio 17 asova, te osvojio 89 posto poena nakon ubačenog prvog, odnosno 75 posto nakon drugog servisa. (TS)