Španjolska vodi protiv SAD-a

Davis Cup: Berdych preko Monaca izjednačio na 1-1

Poslije prvog polufinalnog dana Davis Cupa u Buenos Airesu niti jedna od reprezentacija nije u prednosti. Rezultat argentinskih i čeških tenisača je poravnat 1-1...

Nakon lake pobjede Del Potra protiv Štepaneka u tri seta, daleko je dramatičniji bio meč Juana Monaca i Tomaša Berdycha. Do petka su ta dvojica tenisača igrali pet puta i svih pet puta je slavio Berdych. Ništa se nije promijenilo niti ovaj put, na zemlji Buenos Airesa. Berdych je slavio sa 6-1, 4-6, 1-6, 6-4, 6-4.

Čudan je bio taj četverosatni meč kojeg je vrlo lako mogao dobiti Monaco. Argentinski tenisač je kod 4-3 u četvrtom setu imao break prednosti i bio je udaljen samo dva gema do pobjede.

No, tada je Berdych napravio seriju od sedam gemova zaredom! Dobio je, dakle, četvrti set, te poveo s velikih 4-0 u petom. Međutim, niti tada nije bio kraj dramatičnim događanjima. Malo po malo Monaco se došuljao do 5-3 i tada je napravio break za 5-4.

Servirao je Monaco za izjednačenje na 5-5, ali u tom gemu nije uhvatio niti jedan poen, te je morao stisnuti ruku boljem u ovom meču.

Almagro nakon velike drame donio 2-0 Španjolcima

Španjolski tenisači nakon prvog dana polufinala Davis Cupa imaju sigurnih 2-0 protiv Sjedinjenih Američkih Država. Nakon Davida Ferrera pobjedu je proslavio i Nicolas Almagro.

No, za razliku od Ferrera, mučio se itekako Almagro i u dramatičnom meču, koji je trajao četiri sata i 16 minuta, pobijedio Johna Isnera sa 6-4, 4-6, 6-4, 3-6, 7-5.

Mogao je Almagro daleko ranije donijeti Španjolskoj drugi bod u ovom polufinalu, ali se Isner fantastično izvlačio iz svih problema tijekom meča i odvukao sve do kulminacije petog seta. Podsjetimo da je Isner ne tako davno pobjeđivao u Davis Cupu, u gostima, i Federera i Tsongu, a i ovom je prilikom prijetio do samog kraja.

Ipak, Almagro je u četvrtom setu mogao (i morao) zaključiti meč. Jednom je propustio tri vezane break-prilike (0-40), a jednom dvije (15-40). I nakon svega toga potpuno je nestao s terena u nekoliko gemova, pa je Isner dobio četvrtu dionicu 6-3.

U petom se Almagro pribrao, ali je opet nastavio propuštati šanse. Kod vodstva 5-4 je imao tri meč-lopte i sve ih propustio, ali se zato kod 6-5 došuljao do još jedne i uz pomoć neforsirane pogreške Isnera došao do pobjede.

U meču je Almagro imao čak 19 break-lopti, ali je iskoristio samo tri. Isner je napravio dva breaka od šest šansi. Zabio je Isner i 24 asa.

Unatoč izostanku Rafaela Nadala Španjolci su već nakon prvog dana pokazali da su na zemlji prejaki za Amerikance. U subotu će parove igrati Granollers i Lopez protiv braće Bryan.