Querrey svladao Troicokg

Davis Cup: Amerikanci izjednačili protiv Srba

Nakon što je Novak Đoković u prvom meču pobijedio Johna Isnera, Sam Querrey je donio reprezentaciji SAD-a izjednačenje protiv Srbije prvog dana četvrtfinalnog dvoboja Davis Cupa…

Querrey je svladao Viktora Troickog sa 7-6(1), 3-6, 4-6, 6-1, 6-4 poslije tri sata i 20 minuta igre. Jedini je break u odlučujućem setu Amerikanac napravio u devetom gemu nakon čega je mirno odservirao za pobjedu. Bio je to četvrti međusobni meč ovih tenisača i druga pobjeda Querreyja.

Na tvrdoj dvoranskoj podlozi u Boiseu u subotu je na rasporedu igra parova. Za domaće će drugi bod loviti braća Bob i Mike Bryan, dok bi Srbiju trebali predstavljati Ilija Bozoljac i Nenad Zimonjić.

U Vancouveru, također na tvrdoj podlozi u dvorani, Kanada i Italija su izjednačene poslije prvog dana premda su domaćini imali veliku priliku za vodstvo. Naime, u prvom je meču dana Vasek Pospisil vodio s 2-0 u setovima protiv Andreasa Seppija, ali nije izdržao. Osamnaesti je igrač svijeta preokrenuo i nakon tri sata i 15 minuta igre slavio s 5-7, 4-6, 6-4, 6-3, 6-3. U završna tri seta Pospisil je imao samo jednu priliku za break koju nije iskoristio.

Kanađane je utješio njihov prvi reket Milos Raonic koji je sa 6-4, 7-6(4), 7-5 bio bolji od Fabija Fogninija. Za subotnju su igru parova prijavljeni Daniel Nestor i Vasek Pospisil, odnosno Daniele Bracciali i Paolo Lorenzi. (TS)