Za 86 minuta igre

Ćorić svladao Herberta i izborio meč s Murrayjem u Madridu

Za sat i 26 minuta igre Borna je svladao francuskog tenisača.

Hrvatski tenisač Borna Ćorić plasirao se u 3. kolo ATP turnira iz Masters serije u Madridu. Ćorić je u susretu 2. kola svladao Francuza Pierre-Huguesa Herberta sa 7:5, 6:4 za sat i 26 minuta igre.

Za pobjedu protiv Herbeta, inače specijaliste za igru parova, Ćoriću je bio dovoljan po jedan break u svakom setu. U prvom je oduzeo servis Francuzu kod rezultata 5:5 iskoristivši svoju prvu break-loptu u susretu, a prethodno je kod zaostatka 3:4 spasio jedinu break-loptu suparnika u čitavom dvoboju.

Za break u petom gemu drugog seta Ćoriću su trebale dvije prilike koje je i osigurao stigavši do 15:40. Prvu je Herbert spasio dobrim servisom, ali na drugu je neoprezno izašao na mrežu i potom ga je Ćorić natjerao da pošalje volej u mrežu.

Ćorić, koji je u glavni turnir ušao kao lucky loser, odnosno nakon odustajanja Francuza Richarda Gasqueta, u 3. će kolu igrati protiv prvog igrača svijeta Britanca Andyja Murraya.