Namučio ga Rus

Čilić uz dosta muke izborio četvrtfinale Ženeve

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Ženevi pobijedivši u 2. kolu Rusa Andreja Rubljeva s 4-6, 7-6 (7), 6-1 nakon sat i 41 minutu igre.

Marin Čilić je ostvario tešku pobjedu protiv 17-godišnjeg Moskovljanina, rangiranog na 229. mjestu ATP ljestvice, a naš prvi reket je u drugom setu spasio i meč loptu.

Čilić je odmah na početku meča izgubio svoj servis što ga je koštalo prvog seta, a u drugom je odlučivao tie-break u kojem je Rubljev propustio meč-loptu kod 6-5, a Čilić iskoristio dvoju drugu set loptu za poravnanje. U trećem setu je Čilić poveo s 4-0 i lako priveo kraju meč, u kojem je imao 14 as-servisa.

U četvrtfinalu Čilić kao drugi nositelj ide na Kolumbijca Santiaga Giralda s kojim ima sjajan skor od 4-0 i to bez ijednog izgubljenoga seta.