Velika borba u Torontu

Čilić u meču punom preokreta svladao Istomina

Hrvatski tenisač Marin Čilić u prvom je kolu ATP turnira u kanadskom Torontu pobijedio Denisa Istomina sa 6:2, 4:6, 7:5 i plasirao se u drugo kolu.

Meč je bio iznimno uzbudljiv, pun preokreta, a trajao je gotovo tri sata. Marin Čilić je odlično ušao u meč i prvi set s dva breaka dobio vrlo lako. A onda je pao u drugom setu, više je griješio i dopustio protivniku da se razigra. Istomin je tako poveo 3:1, ali je Čilić uzvratio i došao na 3:3. Tada ponovno gubi svoj servis, a vrlo brzo i cijeli set, iako je na servisu Istomina kod 5:4 imao čak četiri break prilike. Valja spomenuti da je u tim trenucima i kiša prekinula susret.

U posljednjem setu Čilić je brzo poveo 3:1, ali je odmah nakon oduzetog servisa izgubio svoj. Tek pri vodstvu 6:5 uspio je još jednom oduzeti servis Istominu i dobiti susret.

U sljedećem kolu čekat će ga pobjednik meča između Guillerma Garcíje-Lópeza i Marinka Matoševića.