Za polufinale protiv Đokovića?

Čilić u četvrtfinalu Dubaija

Trenutno najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Dubaiju nakon što je u 2. kolu sa 6-3, 4-6, 7-5 svladao Francuza Juliena Benneteaua nakon dva sata i 23 minute igre.

Bio je ovo drugi međusobni dvoboj Čilića i Benneteaua i druga pobjeda našeg igrača. Čilić je u potpunosti dominirao prvim setom, dva je puta oduzimao servis Francuzu, osiguravši čak sedam 'break-lopti', dok je na svom početnom udarcu izgubio tek tri poena.

Kod vodstva 1-0 u drugom setu Čilić je stigao do nove 'break-lopte' koja bi, da ju je iskoristio, zasigurno riješila dvoboj. No, to se nije ostvarilo, a sredinom te dionice igre Benneteau je postao uspješniji u igrama na Marinov servis. Naš je igrač kod 2-2 uspio spasiti prve dvije Benneteauove prilike za 'break' u meču, ali je kod 3-3 pokleknuo poslavši na 'break-loptu' jedan forhend u mrežu.

Odmah u sljedećoj igri Benneteau je dvostrukom servis pogreškom poklonio Čiliću priliku za povratak izgubljenog, ali je potom ubacio as i još jedan odličan sevis koji Čilić nije mogao kontrolirati, te se izvukao iz neugodne situacije.

U trećem setu niti jedan igrač nije uspio osigurati niti jednu priliku za oduzimanje servisa protivniku do vodstva Čilića 6-5. Tada je Benneteau, nakon što je poveo 30-15, zaredao s tri pogreške zaredom, od čega dvije na laganim forhendima, čime je izgubio servis, a samim time i meč.

U četvrtfinalu Čilić čeka pobjednika susreta između prvog nositelja Srbina Novaka Đokovića i Čeha Jana Hernycha.