Ni 0:6 ga nije smelo

Čilić 'sredio' Tipsarevića i izborio polufinale!

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić izborio je polufinale indijskog ATP turnira u Chennaiju, nakon uzbudljivog meča protiv Janka Tipsarevića i pobjede rezultatom 6:4 0:6 6:4.

Iznimno težak meč, koji je trajao točno dva sata, Čilić je trijumfalno završio i tako se probio među četiri najbolja, a u subotu će u polufinalu igrati protiv španjolskog tenisača Marcela Granollersa (55. na ATP ljestvici).

Kada je trebalo Čilić je bio najbolji. Od 4-4 u trećem setu je nanizao osam poena, te je prvo bez izgubljenog poena napravio break, a potom je dominantno osvojio svoj servis za pobjedu.

Statistički gledano Tipsarević je bio bolji, posebno ako suzimo pogled samo na break lopte. Tipsarević je imao čak 12 prilika, te je tri puta napravio break, dok je Čilić od četiri šanse iskoristio dvije za oduzimanje servisa.

Već kod 1-1 u prvom setu je Čilić došao do breaka i iako je imao mnogo muke odolio je svim prijetnjama Tipsarevića u toj dionici. U drugom setu je sve završilo vrlo brzo, Čilić je odustao od borbe za taj set, te nije osvojio niti jedan gem.

No, prava borba se rasplamsala u trećem setu gdje su bez break prilike oba tenisača čuvala svoj servis do 4-4. Tada je Čilić nanizao osam poena i plasirao se u polufinale.