Čilić sredio još jednog Nijemca

Drugom nositelju ATP turnira u Münchenu, hrvatskom tenisaču Marinu Čiliću, trebalo je 77 minuta da bi u dvoboju drugog kola ATP turnira u Münchenu pobijedio Philippa Kohlschreibera 6-0, 6-4...

Domaći je predstavnik katastrofalno odigrao prvih osam gemova u meču, te je Čilić startao sa 6-0 pobjedom u prvom i 2-0 vodstvom u drugom setu. U tom je razdoblju od 43 ukupno odigrana poena osvojio 31, a Nijemac, inače 41. igrač ATP ljetvice, samo je u prva tri gema skupio sedam neforsiranih pogrešaka na forhendu.

Kohlschreiber se trgnuo u nastavku drugog seta i počeo igrati svoju igru. Izborio se do kraja za tri break-lopte, ali ih je Čilić sve spasio. Držeći svoj servis do kraja meča, slavio je na kraju 6-4. Nije ga smela čak niti dvostruka servis pogreška pri prvoj meč lopti (40-30 na njegovu servisu u desetom gemu).

Bila je Međugorcu ovo prva pobjeda nad Kohlschreiberom u njihovu trećem susretu. Prethodno je Nijemac u dva navrata slavio na tvrdoj podlozi.

U četvrtfinalu protivnik će mu biti 40. igrač na ATP ljestvici, Francuz Jeremy Chardy, koji je u 2. kolu svladao Nijemca Nicolasa Kiefera 6-4, 7-6(8). Podsjećamo, Čilić je ranije izbacio još jednog domaćeg predstavnika, Philippa Kohlschreibera 6-0, 6-4. Čilić protiv Chardyja još nikada nije igrao.