Čilić protiv Murraya za četvrtfinale US Opena

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u 4. kolo US Opena, gdje će za proboj u četvrtinu finala igrati meč protiv drugog tenisača svijeta, Škota Andyja Murrayja...

U utakmici trećega kola posljednjeg Grand Slam teniskog turnira sezone Čilić je nakon uvjerljiva tri seta izbacio Uzbeka Denisa Istomina. U meču koji je trajao sat i 53 minute 16. nositelj Flushing Meadowsa pokazao je veću sigurnost na ponuđene break prilike i nakon što ih je u meču realizirao pet od osam ispratio je Istomina s terena nakon konačnih 6-1, 6-4, 6-3.

21-godišnjeg Međugorca čeka igrač kojega još niti jednom nije uspio poraziti, a koji mu je ove sezone već uskratio hod Grand Slam turnirom

Čilić je ujedno spasio dvije svoje slabosti na servis u prvome i jednu u drugome setu, a recimo i da je unatoč slabom postotku ubačaja prvog servisa (49 posto) nakon njega imao vrlo dobru realizaciju (79 posto), što je Istominu zadavalo velike muke tijekom cijeloga susreta.

Pobjeda u kojoj se nije morao dugo zadržavati na terenu itekako će dobro doći Čiliću pred kojim je sada mnogo teži zadatak - meč protiv Andyja Murrayja.

Nakon druge ovogodišnje pobjede protiv Istomina (slavio i u Chennaiju u prvom njihovom međusobnom susretu), 21-godišnjeg Međugorca čeka igrač kojega još niti jednom nije uspio poraziti, a koji mu je ove sezone već uskratio hod Grand Slam turnirom. Zbilo se to u Roland Garrosu u njihovom jedinom ovogodišnjem susretu, što je ujedno bila i treća pobjeda Murrayja nad Čilićem kroz ATP susrete.

Drugi nositelj US Opena lako se obračunao protiv Taylora Denta u prošlome kolu (bilo je 6-3, 6-2, 6-2), a u najavi meča protiv hrvatskog tenisača kaže:

'Morat ću paziti da dobro reterniram protiv njega, jer Marin ima dobar servis. Također, moja igra s osnovne crte morat će biti na visokoj razini. Sigurno je da će to biti težak meč'