Neiskorištene break-prilike

Čilić propustio veliku priliku za plasman u finale: Troicki ponovno koban

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić poražen je u polufinalnom dvoboju ATP turnira Mercedes Cup u Stuttgartu od Srbina Viktora Troickog s 3-6, 7-6 (1), 6-7 (2)...

Čilić je ostao bez svog prvog finala ove sezone nakon velike borbe na travi Stuttgarta s Troickim, 28. igračem svijeta, koji se još jednom pokazao neugodnim za Marina. Čilića su pobjede koštale neiskorištene break prilike, od devet je realizirao samo jednu, a nije uspio sačuvati vodstvo od 4-2 u trećem setu.

Prvi set dobio je Troicki, koji je u drugom gemu napravio jedini "break" u setu, drugi je otišao na stranu Ćilića u "tiebreaku", a u trećem Marin nije uspio kapitalizirati oduzimanje servisa protivnika za 3-2. Izgubio je svoj servis kod 4-3, a potom se u 13. igri njegova igra raspala.

Bio je to deveti međusobni dvoboj Čilića i Troickog, naš najbolji reket i dalje vodi s 5-4, ali je izgubio četiri zadnja susreta sa Srbinom.

Troickog u finalu čeka prvi nositelj Rafael Nadal koji je slavio protiv Francuza Gaela Monfilsa s 6-3, 6-4.