Čeka ga Verdasco

Čilić preko Lopeza do drugog kola Cincinnatija

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u 2. kolo velikog ATP turnira u Cincinnatiju, on je u susretu 1. kola nadigrao Španjolca Feliciana Lopeza sa 6:3, 6:4 za sat i sedam minuta igre.

Čiliću je za treću pobjedu u petom međusobnom dvoboju protiv Lopeza dovoljan bio po jedan break u svakom setu. U prvom setu naš je igrač iskoristio jednu od tri prilike za oduzimanje servisa suparniku, dok je on u svojih pet servis-gemova izgubio samo pet poena.

Ključnim za rasplet pokazao se početak drugoga seta. Marin Čilić je u drugoj igri spasio 15:40, da bi u sljedećoj igri oduzeo Španjolcu servis bez izgubljenog boda. Kod vodstva 4:3 Čilić je spasio još jednu break-loptu, da bi potom bez problema odservirao za pobjedu.

U 2. kolu Čilić će igrati protiv još jednog Španjolca Fernanda Verdasca.