breaking news !: UŽIVO Ustavni sud: "Milanović ne može biti ni mandatar ni predsjednik Vlade ni ako podnese ostavku"

Čilić preko Granollersa do 2. kola

Pobjedom od 6-2, 6-7(4), 6-1 nad Marcelom Granollersom Marin Čilić izborio je nastup u 2. kolu ATP Masters 1000 turnira u Madridu gje će mu protivnik biti Nijemac Philipp Kohlschreiber.

Trinaesti nositelj madridskog turnira tako je u trećem međusobnom ogledu protiv 90. igrača ATP ljestvice upisao i treću pobjedu, no prvi puta s jednim izgubljenim setom.

Nakon sigurnih 6-2 u prvom, imao servis za 5-3 u drugome setu, no nije izdržao nalet Španjolca. U tie-breaku spretnijim se pokazao Španjolac koji je osvojio dva Čilićeva servisa kod vlastite 5-4 prednosti za ulazak u treći set.

Nakon što je dobio prvi gem trećega seta na svoj početni udarac, Čilić je odmah uzeo servis Granollersu i novom potvrdom svog servis-gema poveo 3:0 u odlučujućem setu. Inače, cijeli je meč obilovao break-prilikama. Čilić ih je iskorisito pet od deset, a Granollers je ostao na jednoj uz još osam neiskorištenih prilika.

Sa Nijemcem Kohlschreiberom Čilić ukupno gledano ima neugodna iskustva. Trenutno je 2:1 u međusobnim omjerima za Nijemca, no posljednji njihov ogled u Muenchenu otišao je s uvjerljivih 6-0, 6-4 na stranu hrvatskog igrača. Tada se, za razliku od prva njihova dva dvoboja, igralo na zemlji.

Pobjednik tog meča vjerojatno će se u 3. kolu ogledati s Rafaelom Nadalom. Ukoliko, naravno, prvi nositelj preskoči svoju prepreku, Austrijanca Juergena Melzera.