Osvojio Zagreb Indoorsa

Čilić: 'O ovome sam godinama sanjao!'

Marin Čilić pobjednik je ovogodišnjeg izdanja Zagreb Indoorsa, nakon sigurnog trijumfa u 'hrvatskom finalu' protiv Marija Ančića rezultatom 6:3 6:4. Marinu je to treći osvojeni turnir u karijeri.

U hrvatskom finalu Čilić je pred 5.000 gledatelja nakon sat i 30 minuta igre pobijedio Maria Ančića 6:3, 6:4 i došao do trećeg turnirskog naslova nakon trijumfa u New Haven prošle godine i Chennaiju ove godine. Zanimljvo, bilo je to treće Čilićevo finale i treći naslov, dok je Ančić u 11 ATP finala slavio tek tri puta.

Čilić i Ančić otvorili su susret gemom koji je trajao 12 minuta i tijekom kojeg je Ančić imao čak sedam break lopti. No, nije iskoristio niti jednu. U drugoj igri dvije lopte za obrat imao je Čilić, no Mario je uspio sačuvati svoj servis. Međutim, ne i u četvrtoj igri nakon koje je Čilić poveo 3:1. Ančić je izgubio servis i kod 4:1 nakon čega je bilo jasno kako će prvi set otići na Čilićevu stranu. Ančić je uspio vratiti jedan break i malo produžiti nadu, no prvi set je za 46. minuta osvojio Čilić rezultatom 6:3. Ančić je u prvom setu imao čak 10 break lopti, no osvojio je samo jednu, dok je Čilić od četiri prilike iskoristio dvije.

Čilić je nastavio s odličnom igrom i na početku drugog seta. Poveo je 2:0 uz oduzeti servis, te imao 30:0 u trećoj igri na suparnički servis. No, Ančić je tada počeo igrati daleko bolje, a Marin je zaronio u mini krizu. Splićanin je spasio gem, a potom u idućoj igri 'breaknuo' suparnika. Do devet igre i rezultata 4:4 igrali su ravnopravno, no tada je Ančić načinio dvije pogreške, a Čilić dva poena odigrao sjajno i došao do novog breaka i vodstva 5:4. Potom je sigurno zadržao svoj servis i došao do drugog seta i konačne pobjede.

'Već nekoliko godina sanjam o ovome, da dobro odigram na hrvatskom turniru i presretan sam što mi je to uspjelo u Zagrebu pred ispunjenim tribinama Doma sportova. Od početka do kraja sam igrao odlično, kontrolirao sam izmjene i nakon prvog breka igrao sam kao u nekom transu,' kazao je Marin Čilić.

Nakon Ljubičića, Baghdatisa i Stakhovskog, Zagreb je dobio svog četvrtog pobjednika. Marin Čilić odlazi iz Zagreba bogatiji za 73.000 eura i 250 bodova, dok poraženom Mariju Ančiću pripada 37.000 eura i 150 ATP bodova.

Tako je završen zagrebački ATP, kojeg su obilježile izvrsne igre hrvatskih tenisača, poznatih i nepoznatih, te jedan kladioničarski skandal i prijetnje direktoru turnira.

Već nekoliko godina sanjam o ovome, da dobro odigram na hrvatskom turniru i presretan sam što mi je to uspjelo u Zagrebu pred ispunjenim tribinama Doma sportova.