ATP Toronto

Čilić nemoćan protiv Tipsarevića, Dodig i Melo ispali od braće Bryan!

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić oprostio se u petak, u 3. kolu, od ATP turnira u Torontu (tvrda podloga). Bolji je bio srpski tenisač Janko Tipsarević sa 6-2, 6-4...

Bio je ovo već osmi međusobni meč Čilića i Tipsarevića, kao i tek druga pobjeda devetog tenisača na svijetu. Iako se čini kao lagani poraz, Čilić je imao priliku uzeti daleko više od ovog meča, no nije iskoristio niti jednu od svojih šansi.

U prvom je setu Čilić imao jednu break-priliku kod vodstva 2-1. Nije iskoristio tu šansu i tada je kiša, samo nakratko, prekinula meč. No, pri povratku je Tipsarević dobio četiri gema u nizu za laganih 6-2 u prvom setu.

U drugom je setu opet kod 2-1 Čilić imao priliku, taj put čak tri break-šanse, ali je i tada ostao nedorečen. Izgubio je, pak, svoj servis kod 3-3 i više nije imao pravu šansu za povratak.

Obojica su imala po četiri break-šanse, ali dok Čilić nije iskoristio niti jednu, Tipsarević je napravio tri breaka. Ukupno je Tipsarević osvojio četrnaest poena više (60-46).

Igrao je u petak i Ivan Dodig u paru s Brazilcem Marcelom Melom. Suparnici su bili braća Bryan, drugi nositelji Mike i Bob, a u prvom setu je hrvatsko-brazilska kombinacija servirala kod 5-3 za vodstvo u setovima. No, ne da nisu iskoristili tu šansu, već su izgubili - osam gemova zaredom! Braća Bryan su povela 7-5 i 4-0, te je priča tu završila. (TS)