Noleta nikad nije dobio

Čilić izborio četvrtfinale Cincinattija: A sad Đoković!

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić izborio je plasman u četvrtfinale ATP turnira iz Masters serije 1000 koji se igra na tvrdoj podlozi Cincinnatija, pobjedom u 3. kolu protiv Španjolca Pabla Andujara sa 7-6(2), 6-2...

Bio je ovo prvi međusobni ogled Čilića i Andujara, trenutno 40. igrača ATP ljestvice koji je trajao dva sata i deset minuta, a samo prvi set u kojem je bilo brojnih obrata trajao je jedan sat i 27 minuta.

Čilić je meč otvorio vrlo dobro, u 4. gemu breaknuo je Andujara i poveo 3-1, no potom Međugorac ulazi u crnu rupu i gubi četiri gema zaredom. Kod rezultata 3-5, Čilić prvo osvaja svoj servis, pa radi break na Andujarov servisa za set. Potom kod vodstva 6-5 propušta set-loptu na suparnikov servis, ali u tie-breaku osvaja set dvama bekhend winnerima za konačnih 7-4.

U drugi set Čilić je ponovo sjajno startao, vodstvom 3-0 uz dva breaka. Jedan je Španjolac uspio vratiti u četvrtom gemu, ali u sedmom gemu je hrvatski tenisač ponovo oduzeo protivnikov početni udarac i tu je priči bio kraj.

Protivnik najboljem hrvatskom tenisaču Čiliću u četvrtfinalu Cincinnatija bit će Novak Đoković, svjetski broj 2 koji je u 3. kolu imao olakšan posao nakon što mu je meč predao ruski tenisač Nikolaj Davidenko zbog ozljede ramena