Bio je aut

Čilić izgubio od Hewitta i 'poludio' na suca: Nije mu želio pružiti ruku

Hrvatski tenis ostao je bez pojedinačnih predstavnika na Olimpijskim igrama u Londonu. Marin Čilić zaustavljen je u 2. kolu od strane australskog tenisača Lleytona Hewitta...

Meč su odlučile neprisiljene pogreške našeg tenisača, ali i sudačka pogreška Jakea Garnera na servisu Australca za meč. Hewitt je kod 6-5 u drugom setu servirao za meč, rezultat je bio 15-30, kada je njegova lopta završila u autu, što je linijski sudac i uzviknuo, ali je glavni sudac, spomenuti gospodin Garner, to odlučio "ispraviti".

Čilić je poludio, viknuo: "Što ti je, pa bio je toliki aut!", ali nije bilo pomoći. Nakon meča nije želio sucu pružiti ruku, nego mu je nešto dobacio.

Čilić je nakon minutu, dvije nastavio igrati te izborio break-loptu. Nažalost, Australac ju je sjajnim servisom spasio i do kraja nanizao dva lagana poena iz servisa za konačnu 6-4, 7-5 pobjedu.

Hewitt je prvi set osvojio nakon što je iskoristio jednu jedinu break-loptu koju mu je Čilić poklonio kod rezultata 3-3. Već u idućem gemu naš je tenisač imao dvije prilike za povratak u set, no nije ih iskoristio.

U drugom je setu Čilić najprije spasio pet break-lopti, prije negoli je zapucao prvu svoju kod prednosti 4-3. Hewitt je udario lagani servis, a Čilić loptu poslao u mrežu.

Australac, kojem je već 31 godina, u idućem će kolu igrati protiv Srbina Novaka Đokovića, dok našem Čiliću preostaje igra parova s Ivanom Dodigom. Protivnici su im Šveđani Brunstrom i Lindstedt. (TS/Agencija VLM)