Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić nije uspio osvojiti četvrti naslov u karijeri na ATP turniru u Pekingu. Poražen je u finalu od Srbina Novaka Đokovića 6-2, 7-6(4)...

Porazom je Čilić pokvario svoj stopostotan učinak u finalima budući je osvojio sva tri prethodna turnira u kojima je dogurao do završnog meča (New Haven, Chennai, Zagreb).

Hrvatski je igrač sjajno otvorio meč, bio je bolji na startu, u uvodnom je gemu imao čak tri break-lopte, ali ih nije iskoristio jednako kao i još dvije u petom gemu prvog seta pri rezultatu 2-2. Potom je pala kiša, te su igrači morali nakratko prekinuti dvoboj kod rezultata 2-2 i 40-40 na servis Đokovića.

Nakon povratka na teren Čilić je stvorio još jednu break-priliku, ali ju je opet propustio realizirati nakon čega je uslijedio drastičan pad u igri te gubitak četiri uzastopna gema.

>> ATP Peking: Kiša prekinula meč Čilića i Đokovića

U drugom setu Čilić je čak tri puta oduzimao servis Đokoviću, ali nije uspio dobiti ga i dovesti meč u neizvjesnost. Do prvog breaka dolazi već u prvom gemu, ali kod vodstva 3-2 gubi svoj početni udarac. Čilić je ponovo imao priliku odvesti meč u treći set kod vodstva 5-4 uz servis, kao i kod 6-5 uz servis, ali ga u tim trenucima početni udarac nije služio, što je Đoković znao iskoristiti.

U tie-breaku je srpski tenisač kod vodstva 3-2 oduzeo oba servisa Čiliću, a hrvatski tenisač nije uspio kreirati preokret.

Bio je ovo četvrti međusobni ogled Čilića i Đokovića i četvrta pobjeda srpskog igrača koji je njome došao do trećeg ovosezonskog naslova i 14. ukupno u karijeri.