Hrvatski trijumf na vidiku

Čilić ekspresno, Hrvatska vodi Čile 2:0

Sjajan posao napravili su Mario Ančić i Marin Čilić nakon prvog dana susreta protiv Čilea. Pobjeda je na vidiku, nakon Massua Paul Capdeville nije imao šanse protiv odličnog Marina Čilića.

Nakon što je Mario Ančić donio prvi bod našoj reprezentaciji svladavši Nicolasa Massua sa 6-3, 6-3, 7-6 (4), u drugom je dvoboju naš prvi igrač Marin Čilić s uvjerljivih 6-1, 6-2, 6-1 svladao Paula Capdevilleu za sat i pol igre.

Bio je ovo prvi međusobni dvoboj Čilića i Capdevillea, a usprkos uvjerljive pobjede vjerojatno neće ostati u lijepom sjećanju našem igraču i to prvenstveno zbog skandaloznog i nesportskog ponašaja čileanskog igrača tijekom većeg dijela susreta.

Capdeville je, naime, gotovo nakon svakoga poena protestirao kod sudaca iako za to u velikoj većini navrata nije imao nikakvog razloga. Takvim svojim ponašanjem Ćileanac je isprovocirao i gledatelje koji su pljeskom pozdravljali njegove pogreške.

Capdeville je poznat po svom nesportskom ponašanju, čak se tijekom dvoboja u Roland Garrosu 2006. godine upustio i u fizički obračun s Marijem Ančićem.

Inače, Čilić je apsolutno dominirao dvobojem s nedoraslim suparnikom, u prvome setu, koji je trajao samo 25 minuta čak je tri puta oduzimao servis Čileancu, dok je njegov početni udarac samo jednom bio ugrožen. Serijom pogrešaka Čilić je omogućio Capdevilli vodstvo 0-40 kod svog vodstva 2-1, ali je potom s pet odličnih poena uspio zadržati svoj početni udarac.

U drugom setu Čilić je još jednom spašavao 0-40, ovoga puta kod rezultata 1-1, a kada se izvukao iz te situacije odmah je napravio "break", da bi set okončao još jednim oduzimanjem servisa Čileancu za 6-2.

I utrećem setu nastavila se dominacija Čilića koji je još dva puta oduzimao servis Capdevilleu, koji je tada napokon prestao i s prigovaranjima, te upisao svoju prvu pobjedu u nekom 'živom' meču u Davis Cupu.

U subotu je na rasporedu dvoboj parova s početkom u 14 sati, a za Hrvatsku su prijavljeni Mario Ančić i Marin Čilić, dok bi za Čile trebali igrati Paul Capdeville i