U sat vremena...

Čilić bez problema prošao Melzera u prvom kolu!

Marin Čilić, najbolji hrvatski tenisač i jedini preostali Hrvat u pojedinačnom dijelu teniskog turnira Olimpijskih igara u Londonu, plasirao se u 2. kolo...

Kiša ovom prilikom nije smetala natjecateljima na terenima u Wimbledonu, a Čilić je sa 7-6(5), 6-2 pobijedio Austrijanca Jürgena Melzera. Idući suparnik Čilića je australski tenisač Lleyton Hewitt, inače pobjednik Wimbledona davne 2002. godine. Hewitt je na startu Igara sa 6-3, 4-6, 6-3 svladao Ukrajinca Sergija Stahovskija.

Bio je ovo već osmi međusobni meč Čilića i Melzera, a hrvatski igrač sada ima još uvjerljivijih 6-2.

Odluka u ovom meču dogodila se u prvom setu kojeg je Čilić morao dobiti daleko prije nego što se to dogodilo (u tie-breaku). Čilić je imao vodstvo 5-2, a kod 5-3, kada je servirao za prvu dionicu, imao je dvije vezane set-lopte. No, Melzer se od 2-5 došuljao do 5-5, a kod vodstva 6-5 je Čilić propustio na suparnički servis još jednu set-loptu.

Potom je u tie-breaku Čilić imao 5-2, ali je nanovo zakomplicirao stvar jer je Austrijanac došao do 6-5. Ipak, na svoj servis je dobio idući poen i time zgotovio prvi set nakon skoro sat vremena igre.

Drugi je set Čilić odmah otvorio breakom, a kada je spasio jednu break-loptu Melzera kod 2-1 imao je nadalje otvoren put prema pobjedi.

Međugorac je iskoristio tri od 10 break-lopti, a Melzer jednu od tri. Čilić je pogotovo bio opasan na drugi servis Austrijanca, pa je tako uzeo 13 od 20 takvih poena.

U nastavku dana Čilića očekuje meč 1. kola parova. Zajedno s Ivanom Dodigom igra meč protiv Kolumbijaca, Giralda i Cabala. (TS)