Jedna pobjeda fali

Česi nadomak Davis Cupa: Dobili parove i poveli protiv Španjolaca

Tenisači Češke poveli su s 2:1 nakon subotnje pobjede u igri parova.

Tenisači Češke poveli su s 2:1 nakon subotnje pobjede u igri parova. Tomaš Berdych i Radek Štepanek donijeli su tako vrlo važnu prednost protiv Španjolaca uoči posljednjeg dana finala Davis Cup natjecanja.

Sa 3:6, 7:5, 7:5, 6:3 dva najjača češka igrača su pobijedili španjolsku kombinaciju Marcel Granollers i Marc Lopez, dvojac koji je prošlog tjedna pobijedio na ATP Finals turniru u Londonu.

Česima tako nedostaje još samo jedna pobjeda kako bi sa svojim navijačima, u praškoj O2 Areni, proslavili pobjedu u ovom elitnom natjecanju. Dakako, do još jednog boda neće biti niti malo lako doći. Prvi će meč u nedjelju odigrati najbolji tenisači obje reprezentacije - Berdych i David Ferrer, dok je moguće da će potom o ukupnom slavljeniku odlučiti meč Štepaneka i Nicolasa Almagra.

Španjolski je par bio ispred svojih suparnika samo tijekom prvog seta kojeg su gosti dobili sa 6:3. Istina, drugi i treći set su bili posve neizvjesni, ali su Španjolci dva puta gubili koncentraciju u ključnim trenucima i to je utjecalo na njihovu igru u četvrtom setu.

Kod 3:2 u četvrtom setu Česi su došli do ključnog breaka koji je označio kraj španjolskih nadanja. Četiri puta su Berdych i Štepanek oduzimali servis suparnika, dok su svoj početni udarac gubili u dva navrata. (TS)