Nisu svi oduševljeni

Teniske ljepotice ponovno će neke pošteno iživcirati!

Prva i druga tenisačica svijeta, Viktorija Azarenka i Marija Šarapova, igrat će finale WTA turnira u Indian Wellsu. Bjeloruskinja je sa 6-4, 6-3 bila bolja od Angelique Kerber, dok je Šarapovoj susret u drugom setu predala Ana Ivanović...

Azarenka je stigla do omjera pobjeda i poraza 22-0 što je najbolji ulaz u sezonu još od 1997. godine i Martine Hingis. Švicarka je te godine imala 37-0, a prvi poraz u finalu Roland Garrosa nanijela joj je Iva Majoli. Posljednji veliki niz imala je Serena Williams 2003. godine kada je ubilježila 21 uzastopnu pobjedu.

Bjeloruskinja je uz dosta muka ipak na kraju svladala Njemicu Kerber osvojivši devet od posljednjih 12 servis-gemova. Povela je Kerber s 4-3 u prvome setu, a onda je izgubila tri vezana gema, a ujedno i prvu dionicu meča. U drugom setu gledatelji u Indian Wellsu mogli su vidjeti čak šest breakova, četiri Azarenke i dva Kerber. Drugi set okončan je rezultatom 6-3.

U finalu se nešto kasnije Bjeloruskinji pridružila i Ruskinja Marija Šarapova, koja je "bila bolja" od srbijanske tenisačice Ane Ivanović. Nakon što je dobila prvi set rezultatom 6-4, te izgubila prvi gem drugog, Šarapovoj je susret zbog ozljede morala predati Ivanović, koja je do tog trenutka igrala jako dobar tenis ovog tjedna.

Bit će to osmi susret ovih dviju tenisačica, ali i gromoglasnih "deračica". Bjeloruskinja trenutno vodi s 4-3 u međusobnim susretima, a posljednji su odigrale u finalu Australian Opena kada je Azarenka sa 6-3, 6-0 razbila Ruskinju. (TS)