Uspješna i Azarenka

Britanski san traje i dalje: Andy Murray u polufinalu!

Impresivnom partijom je Britanac Andy Murray u četvrtfinalu teniskog olimpijskog turnira u Wimbledonu svladao Španjolca Nicolasa Almagra 6-4, 6-1...

Škotski tenisač razdragao je gledatelje na igralištu broj 1, među kojima su bili princ William i supruga Kate. Almagru nije dopustio niti jednu break-loptu u meču. Zabio je 15 asova, Španjolac samo jedan. Britanac je meč okončao s 29 izravnih poena i samo sedam neforsiranih pogrešaka. Iskoristio je četiri od pet break-prilika.

Andy Murray, koji je prije mjesec dana izgubio finale Wimbledona, igrat će za finale Olimpijskih igara na istom mjestu protiv pobjednika susreta između Srbina Novaka Đokovića i Francuza Jo-Wilfrieda Tsonge.

Poznata je i prva polufinlistica u konkurenciji tenisačica. To je najbolja svjetska tenisačica, Bjeloruskinja Viktorija Azarenka, koja je u četvrtfinalu pobijedila sedmu nositeljicu, Njemicu Angelique Kerber 6-4, 7-5. U drugom setu je Azarenka povela 5-3, propustila tri meč-lopte, Kerber se vratila na 5-5, ali je Bjeloruskinja ipak osvojila zadnja dva gema u meču. Za finale će igrati protiv bolje iz meča Amerikanke Serene Williams i Dankinje Caroline Wozniacki. (TS)