Šarapova teško do pobjede

Britanska nada lako u 2. kolo, Hewitt dobio 'derbi' protiv Wawrinke

Britanski tenisač i velika nada svih domaćih navijača, Andy Murray, očekivano je imao lagani uvod u ovogodišnji Wimbledon. S lakih 6-4, 6-3, 6-2 je Murray pobijedio Nijemca Benjamina Beckera...

Murray je odigrao točno toliko da ne ugrozi niti jedan od tri seta, napravio je pet break-gemova u meču, dok je samo jednom izgubio gem na svoj početni udarac. U idućem će kolu prošlogodišnji finalist igrati protiv Yen-Hsen Lua.

U "derbiju" dana Lleyton Hewitt je sa 6-4, 7-5, 6-3 pobijedio Stanislasa Wawrinku. Nastavio je tako Australac, inače pobjednik ovog turnira prije čak dvanaest godina, seriju odličnih rezultata na travnatoj podlozi. Dobiti Wawrinku bez izgubljenog seta je veliki podstrek za Hewitta, ali i činjenica da je ispao Nadal, budući da je Hewitt baš u tom dijelu ždrijeba.

Hewitt je u prvom setu vodio 5-1, pa je skoro sve uprskao u samoj završnici prve dionice. Potom je Wawrinka imao break-prednosti u drugom setu, trebao je doći i do drugog breaka, ali je sve bacio u vjetar i izgubio drugi set sa 7-5 nakon čega je prilično indisponirano odigrao i treći set.

Ruska tenisačica Marija Šarapova nije imala niti malo ugodan start u ovogodišnji Wimbledon. Francuskinja Kristina Mladenovic se dugo odbijala predati pred naletima Ruskinje. U prvom setu nije bilo breaka, u drugom tek jedan, a na kraju je Šarapova slavila sa 7-6(5), 6-3. (TS)