breaking news !: UŽIVO Milanović: "Ovo je priprema za državni udar"
Uspješan u 2. kolu

Borna Ćorić u osmini finala juniorskog Wimbledona

Borna Ćorić, mlada hrvatska teniska nada, uspješno je odradio i meč 2. kola juniorskog dijela Wimbledona. Sa 6:4, 7:6(3) je Ćorić, osmi nositelj, pobijedio Francuza Quentina Halysa.

Za jedan sat i 24 minute je Ćorić slomio mladog Francuza, makar je i ranije mogao izboriti prolaz dalje. Naime, kod 5:4 je u drugom setu servirao za meč, ali je tada Halys napravio break i odveo drugi set do tie-breaka. U njemu je hrvatski tenisač brzo pobjegao s 3:2 na 6:2 i time riješio meč.

U prvom setu je hrvatski junior čvrsto držao servis, te suparniku nije ponudio niti jednu break-priliku, dok je s druge strane iskoristio jednu od tri. U drugoj dionici je Francuz poveo s 3:1, ali se Ćorić vratio u igru, a Halysa je konačno slomio u tie-breaku.

U osmini finala suparnik će mladom Hrvatu biti talijanski tenisač, osmi nositelj Filippo Baldi.

Podsjetimo da je ranije tijekom utorka i Ana Konjuh izborila prolaz u osminu finala juniorki.