Berdych 'slomio' Čilića, Češka vodi 2:0

Nakon prvog dana polufinalnog dvoboja Svjetske skupine Davis Cupa između Hrvatske i Češke u Poreču gostujući sastav ima veliku prednost od 2:0.

Ono čega se ni u najgorem snu nismo nadali se dogodilo. Česi protiv Hrvatske nakon prvog dana vode sa 2:0. Nakon što je u maratonskom meču nakon gotovo 6 sati Štepanek u 5 setova svladao Karlovića na teren su izašli Marin Čilić i Tomaš Berdych.

Čilić je jako loše startao u meč, u prvih šest servis-gemova gubio je svoj početni udarac čak tri puta, što ga je dovelo u zaostatak 3:6, 0:3. Nakon toga hrvatski se igrač pomalo počeo vraćati u meč, do kraja drugog seta stabilizirao je svoju igru, a osjetno ju je podigao u trećem setu.

U trećem setu Čilić radi break u osmom gemu i kasnije ga dobiva 6:3, dok je u četvrtom setu dva puta oduzimao servis Berdychu. Prvi je to puta bio slučaj kod rezultata 1:1, zatim Berdych radi kontrabreak u šestom gemu, a Čilić ponovo uzvraća u devetom gemu i kasnije servis-gemom potvrđuje ulazak u peti set.

Berdych je u petom setu sjajno servirao, ubacio je čak 79% prvih servisa, a do breaka je došao u šestom gemu. Povratka za Čilića nije bilo i uz burnu podršku glasnih čeških navijača koji su bili glasniji od hrvatske većine u dvorani Žatika, Berdych je došao do pobjede u prvom međusobnom meču i donio svojoj reprezentaciju veliku prednost od 2:0.

Češkoj je u sljedeća tri meča potrebna još samo jedna pobjeda da se plasira u finale, no nadajmo se da se to neće dogoditi. Danas je na rasporedu igra parova.

Čilić - Berdych 3:6, 3:6, 6:3, 6:4, 3:6.