'Baby Federer' slomio Noleta

Pogledajte obračun Đokovića s publikom: Sad ćete svi da mi ližete *****!

Novak Đoković, prvi tenisač svijeta, već je okončao svoj nastup na ATP turniru u Madridu (Masters serija 1000, zemljana podloga). Krivac za to je 28. tenisač na svijetu - Bugarin Grigor Dimitrov...

Nevjerojatna se drama odvijala u meču koji je trajao tri sata i pet minuta. Bio je to njihov treći meč i prva pobjeda Dimitrova koji se već dulje vrijeme itekako najavljuje da je spreman zakoračiti prema samom svjetskom teniskom vrhu. Da je itekako dobar ove godine na zemlji dokazao je u Monte Carlu gdje je odveo Rafu Nadala u neizvjesnost trećeg seta, a ovaj put je u tom trećem setu slomio najboljeg na svijetu.

Dimitrov je imao set i 4-2 u drugom. U prvom tie-breaku je, inače, spasio tri set-lopte, a kod 4-2 u drugom setu je spasio i tri vezane break-lopte. Baš u tom trenutku je Đoković iskrenuo desni gležanj, te je zatražio desetominutni prekid. Španjolska publika na to ga je izviždala smatrajući da namjerno odugovlači i simulira ozljedu kako bi poremetio koncentraciju Bugarina. Po povratku na teren je ipak napravio break, pa je i drugi set otišao do tie-breaka.

U njemu je Đoković imao stalnu prednost, ali se Dimitrov došuljao do 5-5 i time stigao sasvim blizu pobjede. No, Đoković nije dopustio kraj u tom trenutku, dobio je drugi set i izgledalo je kako će se tada Dimitrov potpuno slomiti, jer je i on tražio prekid zbog grčeva. Domaća publika počela je izravno navijati protiv njega. Nakon bahate gestikulacije, sjeo je na klupu i zaderao se: "Sad ćete svi da mi ližete k****".

No, odmah na startu trećeg seta Dimitrov je došao do breaka i čuvao ga sjajnom igrom sve do samog kraja. Spasio je tri break-lopte, da bi na kraju, kod 5-3, još jednom uzeo servis najboljem na svijetu i proslavio veliku pobjedu.

Na rubu ispadanja je bio i Andy Murray, treći igrač svijeta, ali je nekako uspio pobijediti Nijemca Floriana Mayera 7-6(11), 7-6(3). U prvom je setu Mayer imao veliku prednost, morao je dobiti tu dionicu daleko prije tie-breaka, a onda je u maratonskom trinaestom gemu mrvicu više mirnoće pokazao Britanac. Onaj drugi tie-break je dobio nešto lakše... (TS)