Zanimljivi mečevi

Australska nada Hewitt preživio, Troickom maraton protiv Ferrera!

Drugoga dana prvog teniskog Grand Slam turnira sezone, Australian Opena, miljenik domaće publike Lleyton Hewitt preživio je kušnju u liku Nijemca Cedrica-Marcela Stebea...

Činilo se da će Australac bez većih problema riješiti 21-godišnjeg Nijemca nakon što je relativno lako uzeo prva dva seta sa 7-5, 6-4. Međutim, Hewitt tada počinje ulaziti u pogreške, a samim time Stebeu raste samopouzdanje i Nijemac uzima treći set rezultatom 6-3.

I u četvrtom je setu Australac izgledao nemoćno i Stebe je stigao do prednosti 5-1. No, tada Hewitt radi seriju od čak šest gemova u nizu i uzima set, a ujedno i meč. Iskustvo devet godina starijeg Hewitta pokazalo se kao prevelika prepreka za pobjednika prošlosezonskog premijernog izdanja ATP Challenger Masters turnira.

Francuz Jo-Wilfried Tsonga također je imao određenih problema u svom meču protiv Uzbekistanca Denisa Istomina. Tsonga je osvojio prvi set sa 6-4, ali je onda vrlo lako izgubio drugi rezultatom 6-3. Treći ponovno odlazi na stranu Francuza (6-2), koji nakon toga u četvrtom ima velikih 5-2 i dvije meč-lopte na servis Istomina.

No, Uzbekistanac spašava meč-lopte, a već u idućem gemu, pri servisu Tsonge za meč, vraća izgubljeni break i dolazi u priliku zaprijetiti Francuzu odlaskom u peti set. Poravnao je Istomin nešto kasnije i na 5-5, ali je nakon toga uz niz pogrešaka na svom servisu propustio Tsongu u 2. kolo.

Tsonginom sunarodnjaku Gillesu Simonu trebalo je pet setova da preskoči tajlandsku prepreku zvaku Danai Udomchoke. Bilo je 6-1, 3-6, 6-7(5), 6-3, 6-1 za francuskog tenisača. Spomenimo još da je srbijanski tenisač i 19. nositelj Viktor Troicki slavio protiv nekadašnjeg broja jedan, Španjolca Juana Carlosa Ferrera, nakon velikih pet setova borbe. Bilo je 4-6, 6-7(3), 6-2, 7-6(3) i 6-2 u korist Troickog.

Kod žena istaknimo uvjerljivu rezultatsku pobjedu Amerikanke Serene Williams, ali ne i toliko sigurnu po igri, protiv Austrijanke Tamire Paszek. Bilo je 6-3, 6-2 za Williams, međutim susret je bio prepun odličnih poena, te je Amerikanka morala dosta raditi kako bi spriječila kompliciranje obaju setova.