Australian Open: Ljubičić izgubio od Tsonge

Francuz Jo-Wilfried Tsonga bio je bolji u 2. kolu Australian Opena od našeg Ivana Ljubičića. Tsonga je slavio 6-7(4), 7-6(8), 7-6(7), 6-2.

Ljubičić je tenisač izvrsno otvorio meč i oduzeo Tsongi servis u trećem gemu pri rezultatu 1-1. Međutim, prednost nije uspio zadržati i Tsonga je uzvratio breakom pri Hrvatovu servisu za set kod 5-4. Set je otišao u tie break, a ondje je Ljubičić bio mirnije ruke i dobio je tu dionicu sa 7-4.

U drugom i trećem setu oba su tenisača čvrsto držala svoje početne udarce, tako da su oba seta završila trinaestim igrama. Nažalost oba je puta bio uspješniji Tsonga, u drugom setu s 10-8, a trećem s 9-7. Ljubičić može pogotovo žaliti za tie breakom trećeg seta budući da je imao vodstvo 6-3 i dva servisa.

U četvrtom setu je igra hrvatskog tenisača pala nakon prva četiri odigrana gema. Pri rezultatu 2-2 Tsonga je prvi put breaknuo Ljubičića i, nanizavši četiri uzastopna gema, stigao do pobjede u njihovom prvom međusobnom meču.

Statistika meča govori da je Ljubičić zabio 17 aseva uz postotak prvog servisa od 61%, te da je imao 61 winner i 40 neforsiranih pogrešaka. Jedini break loptu koju je stvorio u meču je i iskoristio.

S druge strane Tsongina je statistika za nijansu bolja. Zabio je 18 aseva (uz postotak prvog servisa 66%), a imao je 71 winner i 37 neforsiranih pogrešaka. Servis Ljubičiću oduzeo je tri puta od ukupno 11 prilika.

Tsongin protivnik u trećem kolu bit će Izraelac Dudi Sela.