Ostale još dvije

katastrofa naših tenisačica na Australian Openu: Zajedno osvojile šest gemova

Hrvatske tenisačice imale su katastrofalan dan na Australian Openu. Ana Konjuh, Donna Vekić i Petra Martić od prvog su se Grand Slama sezone oprostile u prvom kolu, a zajedno su osvojile svega šest gemova.

U svakom slučaju, najmanje je bolan poraz 16-godišnje Ane Konjuh. Mlada Dubrovčanka, koja je lani osvojila Australian Open u konkurenciji juniorki, ogroman je posao napravila već prolaskom kvalifikacija, a budući da joj je ždrijeb u 1. kolu donio četvrtu tenisačicu svijeta Na Li, poraz nije iznenađenje. Gotovo dvostruko starija Kineskinja je slavila sa 6-2, 6-0 nakon 61 minute igre.

Konjuh je u cijelom dvoboju imala samo jednu priliku za break koja je ostala neiskorištena, dok je sama pet puta izgubila svoj servis. Zanimljivo, lanjsku finalisticu u 2. kolu očekuje dvoboj protiv druge iznimno talentirane juniorke, Švicarke Belinde Bencic, koja je bila bolja od japanske veteranke Kimiko Date-Krumm.

Donna Vekić (17) nije uspjela ponoviti lanjski rezultat iz Melbournea, odnosno plasman u 2. kolo. Zaustavila ju je 146. igračica svijeta Lucie Hradecka koja je u turnir ušla iz kvalifikacija. Čehinja je slavila sa 6-3, 6-1 u meču koji je trajao 56 minuta. Osječanka nije iskoristila nijednu od pet prilika za break, dok je Hradecka u svakom setu po dvaput oduzela servis suparnici.

Najgore je od hrvatskih tenisačica prošla Petra Martić (22) koja je doživjela pravi debakl protiv tri godine mlađe Annike Beck. Njemica je pobijedila sa 6-0, 6-0 poslije 52 minute igre. Martić je napravila šest dvostrukih pogrešaka i čak 34 neforsirane pogreške (Beck deset). Uzvratila je na taj način 54. igračica svijeta našoj tenisačici za poraz u Kopenhagenu prije dvije godine.

Spomenimo još da u nastavku dana Mirjana Lučić-Baroni igra protiv 15. nositeljice, Njemice Sabine Lisicki. (TS)