Četvrti međusobni dvoboj

Dodigu hrvatski derbi u 1. kolu Australian Opena

Ivan Dodig pobjednik je hrvatskog derbija protiv Ive Karlovića, odigranog u 1. kolu Australian Opena, uvodnog Grand Slam turnira godine...

Dodig je svladao Karlovića sa 7-6(8), 6-3, 7-6(4) u meču koji je trajao 114 minuta. Bio je ovo već četvrti međusobni dvoboj ovih tenisača i četvrta pobjeda Dodiga koji je i prije tri godine slavio u 1. kolu Australian Opena, ali tada u pet setova. Nakon toga je bio bolji i na ATP turniru u Zagrebu, te na Challengeru u Bratislavi.

Ovaj su ponedjeljak oba hrvatska tenisača napravila po jedan break u prvom setu, a vrlo izjednačeni tie-break je na kraju otišao na stranu 29-godišnjeg Međugorca. Karlović u drugom setu nije iskoristio nijednu od svoje dvije prilike za oduzimanje servisa, Dodig jednu jest i došao je time do velike prednosti. U trećoj su dionici obojica čvrsto držala svoje servise, nije bilo prilika za break, a u tie-breaku je još jednom Dodig bio uspješniji i priči je bio kraj.

Karlović je ispalio 25 asova, u usporedbi s Dodigovih osam, ali je isto tako imao znatno veći broj neforsiranih pogrešaka (27-7).

Dodig će u 2. kolu igrati protiv bosansko-hercegovačke senzacije Damira Džumhura (21). Mladi tenisač je 188. na ATP ljestvici, u Melbourneu je najprije prošao kvalifikacije, a zatim na startu glavnog turnira deklasirao Čeha Jana Hajeka.

Od ostalih dvoboja 1. kola, spomenimo da su lako prošli David Ferrer, Tomaš Berdych i Stanislas Wawrinka, a ispao je njemački veteran Tommy Haas koji je morao predati meč Španjolcu Guillermu Garcia-Lopezu. (TS)