Čeka ga David Ferrer

Australian Open: Čilić u 3. kolu!

Marin Čilić je izborio plasman u 3. kolo Australian Opena pobijedivši Janka Tipsarevića 6-2, 6-3, 4-6, 6-3.

Čiliću su za drugu pobjedu protiv Tipsarevića u njihovom drugom međusobnom ogledu bila potrebna tri sata i osam minuta igre.

Hrvatski je tenisač meč otvorio na najbolji mogući način, breakom već u prvom gemu, a servis je Tipsareviću ponovo oduzeo i u sedmom gemu i lako došao do prvog seta sa 6-2.

U drugom je setu Tipsarević bio taj koji je na početku napravio rani break. Čilić je uspio vratiti izgubljeni početni udarac u trećem gemu, a kasnije je konstantnim pritiskom stigao i do novog breaka i 2-0 u setovima. U trećem je setu Čilić poveo s 2-0 i činilo se kako se meču bliži kraj. Ali tada je Tipsarević smanjio broj pogrešaka i čvrstom i sigurnom igrom s osnovne linije uspio preokrenuti rezultat i smanjiti na 2-1 u setovima.

U četvrtom je setu Čilić odlučujući break napravio u šestom gemu, svoj je servis zadržao i s 3-1 ukupno u setovima došao do druge pobjede protiv srpskog tenisača u samo dva tjedna. Podsjetimo, Tipsarevića je pobijedio u četvrtfinalu nedavnog turnira u Chennaiju, kojeg je kasnije i osvojio.

Ukupno je u meču Čilić imao 54 winnera uz 46 neforsiranih pogrešaka, a zabio je 22 as servisa uz postotak prvog servisa od 59%. Za usporedbu, Tipsarević je zabio tek četiri asa, a imao je 32 winnera, te 42 neforsirane pogreške.

'Prva dva seta osjećao sam se jako ugodno na terenu, igrao sam jako dobro, servirao sam dobro, što mi je donijelo puno lakih poena. Onda su se stvari zakomplicirale pred kraj meča, posebno u trećem setu. U trećem mi je setu pao postotak ubačenih prvih servisa, izgubio sam ritam u igri i Tipsarević je bio više u terenu i imao je inicijativu. U četvrtom sam setu vratio ritam servisa i na kraju sam se uspio izboriti za pobjedu', kazao je Čilić nakon meča.

U 3. kolu ga čeka Španjolac David Ferrer, koji je u laka tri seta 6-2, 6-2, 6-1 porazio Slovaka Dominika Hrbatyja u drugom kolu.

Protiv španjolskog tenisača Čilić se dosad nije susretao na ATP turnirima.

'Ima nekih stvari na kojima još moram poraditi, uvijek ima mjesta za napredak. Ali ove godine imam još više samopouzdanja nego prošle i bolji sam u svakom aspektu igre', objasnio je Čilić svoj optimizam uoči meča s Ferrerom.