Bez problema protiv Serre

ATP Zagreb: Čiliću uvjerljiv trijumf i četvrtfinale

Drugi nositelj ATP turnira tenisača u Zagrebu i najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić postao je prvi četvrtfinalist nakon što je u 2. kolu sa 6-2, 7-5 svladao Francuza Florenta Serru.

Čilić je sigurnom i uvjerljivom igrom vrlo brzo riješio prvi set u svoju korist sa 6-2 dva puta oduzimavši servis Serri, dok svom protivniku nije dozvolio niti jednu break-loptu.

I početkom drugog seta Čilić je ostvario break, poveo sa 2-1 i činilo se da će meč biti vrlo brzo gotov. No, odjednom su se u Čilićevu igru uvukle brojne pogreške, s tri u nizu izgubio je i svoj servis kojim je Serra izjednačio na 3-3, ali je ipak uspio završiti dvoboj u dva seta zahvaljujući breaku kod 5-5 nakon čega je svojim servisom uspio završiti meč.

'Opustio sam se kod vodstva 3:1 u drugom setu, nisam iskoristio svoje šanse, pao mi je postotak servisa i on je igrom s vrlo malo pogrešaka uspio vratiti izgubljeni servis. Nisam paničario, i dalje sam imao stalan pritisak na njegov servis i znao sam da će doći šansa', izjavio je Čilić, koji je će u četvrtfinalu igrati protiv Antonija Veića.