Sjajan meč

ATP World Tour Finals: Đoković bolji od Murrayja

Najbolji svjetski tenisač Novak Đoković savladao je Britanca Andyja Murrayja sa 4-6, 6-3, 7-5 u 2. kolu A skupine ATP World Tour Finalsa, završnog turnira osmorice najboljih koji se igra u Londonu...

U sjajnom meču koji je trajao dva sata i 34 minute igre Đoković je došao do četvrte pobjede nad Murrayjem u sedmom ovosezonskom meču. Ukupno gledano srpskom je tenisaču ovo bila 10. pobjeda nad Škotom u 17. međusobnom meču.

U trećem, odlučujućem setu Đoković je prvi došao do breaka u trećem gemu. Murray je uzvratio u osmom i izjednačio na 4-4, ali u 11. gemu Đoković ponovo radi break. Kod servisa svjetskog broja 1 za meč u 12. gemu trećeg seta Murray je imao dvije break-lopte, ali je obje Đoković spasio i došao do 27. pobjede u posljednjih 30 mečeva nakon poraza u meču za brončanu medalju na Olimpijskim igrama u Londonu (Del Potro).

Đokoviću je ostvarena pobjeda druga na ATP Finalsu u isto toliko mečeva, nakon što je u prvom kolu savladao Jo-Wilfrieda Tsongu, dok je Murray sada na omjeru 1-1.

U posljednjem će kolu skupine Đoković odmjeriti snage protiv Tomaša Berdycha, a Murray protiv Tsonge. (TS)