ATP Washington: Roddick ponovno bolji od Karlovića

Amerikanac Andy Roddick pobijedio je Ivu Karlovića u dva tie-breaka u četvrtfinalu ATP turnira u Washingtonu na kojem je Roddick već tri puta bio pobjednik…

U prvom tie-breaku Roddick je bio bolji sa 7-4, a u drugom sa 7-5. Bio je to šesti susret ove dvojice tenisača, a čak treći u Washingtonu. Prethodna dva na ovom turniru odigrali su 2005. u četvrtfinalu i prije dvije godine u polufinalu.

Sva tri je dobio Roddick koji ukupno ima 5-1 u pobjedama protiv Karlovića. Ovo je bio već četvrti od njihovih šest mečeva, te treći u nizu, koji Roddick dobiva s istim rezultatom 7-6, 7-6.

Na pitanje zbog čega je Roddick dobio oba tie-breaka te zadnjih šest u međusobnim susretima, Karlović je rekao: 'To je jednostavno, imao je više sreće.' Roddick ove godine ima najbolji omjer u tie-breakovima na Touru, dobio ih je 29, izgubio samo šest.

'U situacijama 30-30, ili na izjednačenju, ili u tie-breaku, uspijevam se nametnuti i osjećam se siguran u svoje udarce, a to je dobar znak', kaže Roddick, kojem je ovo bila 501. pobjeda u karijeri.

Karlović je dobro igrao, ali ga je, pogotovo, u prvom setu, izdalo njegovo najjače oružje, servis, ubacio ih je u prvom setu samo 49 posto, u drugom setu je bio na 68 posto, no, nije bio uobičajeno razoran i učinkovit na servisu. Zabio je 13 asova, ispod svog prosjeka za meč u dva tie-breaka.