Argentinac ipak prejak

ATP Umag: Borna Ćorić dva sata mučio Zeballosa

U utorak su četvorica hrvatskih tenisača nastupila na zemljanom ATP turniru u Umagu i sva su četiri poražena. Kao posljednji je pognute glave teren napustio 16-godišnji junior Borna Ćorić...

Argentinac Horacio Zeballos, 28-godišnji tenisač i 58. s ATP ljestvice, je slavio nakon dva sata i 18 minuta sa 6-7(5), 6-4, 6-0. Ćorić, velika hrvatska teniska nada, je dva seta igrao posve ravnopravno protiv igrača koji je na početku godine, primjerice, pobijedio u finalu Vina del Mara Rafu Nadala.

Prvi je set Ćorić dobio u tie-breaku sa 7-5 (po jedan break je napravio svaki tenisač u setu), a u drugom je ravnopravna borba trajala do 3-3. U tom je trenutku Argentinac došao do breaka kojeg je sačuvao do kraja seta, a nakon svega je u trećem mladi hrvatski tenisač ostao potpuno bez snage.

Zeballos je imao 11 break-lopti, te je iskoristio šest, dok je mladi hrvatski igrač napravio dva breaka (od pet šansi). Ćorić je imao problema u igri na svoj drugi servis, pa je u tim prilikama osvojio samo 35 posto poena (14 od 39). (TS)