ATP Sydney

Nakon kiše Čilić se oprostio od Sydneyja

Hrvatski tenisač Marin Čilić poražen je u 2. kolu ATP turnira u Sydneyju. Bolji od njega bio je Uzbekistanac Denis Istomin sa 6-3, 6-4...

Bio je to meč koji je otprilike nakon sat vremena igre prekinula kiša pri rezultatu 3-6, 3-3 za Istomina, uz 40-40 na Čilićev servis. Pri povratku na teren Čilić je dobio svoj servis-gem i poveo 4-3, ali je izgubio sljedeća tri, iako je već u osmom gemu imao break-loptu na suparnikov servis.

Ovo je bio njihov peti međusobni ogled i prva pobjeda Istomina. Prošlog tjedna u Brisbaneu slavio je Čilić koji je tada izgubio prvi set, ali se kasnije uspio vratiti i preokrenuti susret.

Istomin je u susretu uspio iskoristiti dvije od svoje tri break-prilike, po jednu u svakom setu, dok je Čilić propustio obje svoje šanse za oduzimanje suparnikova servisa.

Čilić je bio jedini hrvatski predstavnik na turniru u Sydneyju.