ATP Sydney: Ančić prokockao 15 break prilika

Iako je 15 puta bio na pragu oduzimanja servisa Novaku Đokoviću u četvrtfinalu ATP turnira u Sydneyju, Mario Ančić je u tome uspio tek u prvom gemu meča. Propuštene prilike Đoković je iskoristio i pobijedio Ančića 6-3, 6-4.

Makar rezultat govori da je Đoković elegantno dobio ovaj meč, prava slika onog što se događalo u Sydneyju je potpuno drugačija, a o tome govori i 100 minuta igre. Ančić je ukupno skupio samo pet poena manje (66-61), a imao je čak deset break prilika više. Petnaest puta je bio na pragu oduzimanja servisa srpsko tenisaču, ali uspio je u tome samo jednom.

Kod vodstva 3-1 Ančić je imao čak sedam break prilika. Imao je 15-40 i pet prednosti, ali je sve ostalo na tome. Od tih 1-3 Đoković je odjurio na 5-3 iako je i tada Ančić imao mogućnost povratka, no ni u tom trenutku nije iskoristio 15-40.

Na početku drugog seta se nastavila ista priča. Mario je imao 1-0 i pet break prilika, no i tada je ostao bez oduzetog servisa. Kada je i ta šansa postala povijest Đoković je opet preuzeo kontrolu, te je kod 1-1 došao do prednosti breaka.

Potom su uslijedile dvije kišne pauze, a u nastavku meča svaki je igrač čvrsto držao svoj servis što je Đokoviću donijelo proboj u polufinale gdje će igrati protiv pobjednika meča Tsonga - Nieminen. U drugom polufinalu igraju Nalbandian - Gasquet.