Bez ikakvih šansi

ATP Šangaj: Marin Čilić nemoćan protiv Federera

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić nije uspio nauditi, u četvrtfinalnom meču ATP turnira u Šangaju (Masters serija 1000), prvom igraču na svijetu Švicarcu Rogeru Federeru...

Švicarski je tenisač slavio sa 6-3, 6-4, te je tako dobio i četvrti međusobni meč. Čilić je samo jednom prilikom uzeo set Federeru - dogodilo se to na US Openu prošle godine.

U prvom setu Čilić nije kreirao nikakve posebne probleme Federeru koji je u toj prvoj dionici dobio 60 posto poena na drugi servis Čilića, te 47 posto nakon prvoga. Čak pet break-prilika je Federer imao u prvom setu, a iskoristio je tri za lagani uvod u meč.

Na startu drugog seta je Čilić imao tri break-prilike, ali niti jednu nije iskoristio. I iako je skoro u svakom svom gemu Čilić visio, Federer je došao tek do jedne break-lopte. Ta iskorištena šansa je dovela Federera do servisa za meč kod 5-3, ali tada je Čilić iskoristio drugu break-priliku u gemu i došao je u šansu dodatno zakomplicirati ovaj ogled. Ipak, novi loš gem na servis udaljio je Čilića od nastavka igre i Federer je proslavio konačnu pobjedu 6-3, 6-4.

Ukupno je u meču Federer osvojio 16 poena više (72-56). Odservirao je Federer osam aseva (Čilić tek jedan). Hrvatski je tenisač osvojio tek 42 posto poena nakon drugog servisa (13 od 31).

Prije meča Federera i Čilića sa 6-3, 6-3 je drugi nositelj Novak Đoković pobijedio Tommyja Haasa.

Tako će u polufinalu Šangaja igrati prva četiri nositelja. Federerov suparnik je Andy Murray, dok se u drugom ogledu za finale bore Tomaš Berdych i Novak Đoković. (TS)