ATP Šangaj

Dodig nakon velike borbe poražen od Južnoga

Hrvatski tenisač Ivan Dodig nije se uspio pridružiti Ivi Karloviću u 3. kolu turnira Masters 1000 serije u Šangaju, nakon što ga je u 2. kolu svladao Rus Mihail Južnij sa 7-6 (7), 6-7 (4), 6-3...

Velika borba Dodiga i Južnija trajala je dva sata i 48 minuta, a ruskom je tenisaču jedan break u trećem setu bio dovoljan za drugu pobjedu nad hrvatskim Davis Cup reprezentativcem u isto toliko međusobnih dvoboja.

Dodig je u prva dva seta bio potpuno ravnopravan suparnik Južniju koji je u tom razdoblju morao spašavati čak sedam break-lopti, a za osvajanje prvog seta nadoknadio je Dodigovu početnu prednost od 3-1 u tie-breaku, u kojem je hrvatski tenisač ostao bez set-lopte. U tie-breaku drugog seta Dodig je uzvratio preokrenuvši početnih 0-2 osvajanjem šest od sljedećih sedam poena.

Hrvatski tenisač je u prvom gemu odlučujućeg seta propustio svoju posljednju priliku za oduzimanje servisa ruskom tenisaču. Južnij je odlučujuću prednost stekao breakom u šestom gemu te tri gema poslije iskoristio prvu meč-loptu. (Hina)