ATP Rim: Monaco prejak za Čilića na zemlji

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić propustio se kvalificirati se u četvrtfinale zemljanog ATP turnira iz Masters serije 1000 u Rimu. Preteškim protivnikom u trećem kolu pokazao se Argentinac Juan Monaco.

Slavio je na kraju Monaco rezultatom 6-4, 6-4 i tako došao do prve pobjede protiv Čilića u drugom ukupno međusobnom susretu. Prvi puta su se susreli na Olimpijskim igrama u Pekingu prošle godine, a tada je na tvrdoj podlozi Hrvat bio bolji 6-4, 6-7(5), 6-3.

Monaco je bio bolji od samog početka do kraja, a koliko je Čilić bio nemoćan na servisu ovog 58. tenisača svijeta govori i podatak da tijekom meča nije niti jednom stvorio break-priliku.

Hrvatski je tenisač s druge strane bio suočen s oduzimanjem svog servisa deset puta u meču, a na kraju ga je izgubio dva puta. U prvom je setu to bio slučaj u trećem gemu pri rezultatu 1-1, a u drugom setu u devetom gemu pri rezultatu 4-4.

Monaco je pobjedom nad Čilićem tako nastavio nizati iznenađenja na turniru u Rimu, budući da je ranije u drugom kolu izbacio četvrtog nositelja, Britanca Andyja Murrayja (1-6, 6-3, 7-5).