ATP Queens: Karlo prošao, Ljubu zaustavio Blake

Ivo Karlović izborio je drugo kolo ATP turnira u Queens Clubu koji se igra na travnatoj podlozi pobjedom nad Rusom Teimurazom Gabašvilijem 6-3, 7-6, no Ljubičića je nažalost zaustavio američki tenisač James Blake sa 6-2, 7-6.

U prvom međusobnom meču protiv Gabašvilija Karlović je slavio nakon jednog sata i 28 minuta igre. U prvom je setu Karlović oduzeo servis ruskom tenisaču gruzijskog porijekla u šestoj igri pri vodstvu 3-2 realiziravši svoju jedinu break-priliku u cijelom meču, a svoj je servis zadržao do kraja iako je nekoliko puta bio u ozbiljnoj opasnosti. Tomu najbolje svjedoči sedam nerealiziranih break-lopti Gabašvilija u prvom setu.

U drugom setu oba su tenisača držali svoje servise do trinaeste igre u kojoj je Karlović bio uspješniji sa 13-11. Hrvatski je tenisač Gabašviliju ukupno zabio 28 aseva uz postotak prvog servisa 79%, a svoj početni udarac nije izgubio niti jednom.

U drugom će kolu protivnik 'Diva sa Šalate' biti Francuz Julien Benneteau, koji je sa 6-3, 6-4 u prvom kolu izbacio Austrijanca Daniela Köllerera.Benneteau je 80. tenisač svijeta, a Karlović je dosad protiv njega igrao tri puta i uspješniji je s dvije pobjede.

Nakon pobjede nad Ukrajincem Sergijem Stahovskijem u prvom kolu, Ljubičić nije uspio učiniti isto i protiv Blakea, 16. tenisača ATP ljestvice i 6. nositelja turnira, i poražen je nakon jednog sata i 15 minuta igre. Bio je to šesti međusobni ogled Ljubičića i Blakea i druga pobjeda američkog tenisača.

Hrvatski je tenisač jako loše otvorio meč i tako je izgubio svoj servis u prvom gemu, a kasnije još jedan kod zaostatka 3-1. Stoga povratka u prvi set nije bilo i Blake ge je osvojio 6-2. U drugom je setu Ljubo zaigrao čvršće i nije dopustio niti jednu break loptu Blakeu, dok je on došao tri puta u priliku oduzeti servis Amerikancu, ali nažalost niti jednom nije uspio. Stoga se igrao tie break, a Blake je u njemu bio uspješniji sa 7-4.

Hrvatski je tenisač zabio devet aseva, ali imao je slab postotak prvog servisa (51%), te u tome treba tražiti razloge njegovog poraza.