ATP Peking: Čilić pregazio Nadala, u finalu s Đokovićem!

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić ostvario je najveću pobjedu u karijeri...

Marin Čilić ostvario je podvig u polufinalu bogatog ATP turnira u Pekingu. S visokih 6:1 6:3 deklasirao je velikog Rafaela Nadala, i tako pokazao potencijal za dolazak na sam vrh ljestvice profesionalnih tenisača.

Bio je to prvi međusobni susret drugog igrača svijeta i našeg Marina, i Nadal će nakon njega sigurno dobro zapamtiti Čilića, koji mu je u ovom meču oduzeo servis čak 5 puta!

Španjolac kojeg očito još uvijek muči ozljeda koljena nije imao nikakvih izgleda protiv raspoloženog prvog hrvatskog reketa koji je već u prvom setu triput napravio 'break' i s lakih 6:1 došao do prednosti, da bi u drugom s rutinskih 6:3 završio priču.

Meč je trajao jedan sat i 22 minute, a Čilić je po broju poena potpuno dominirao (62-39). Ostvario je osam aseva, došao do čak 13 break prilika od kojih je realizirao pet, te je uzeo 33 od 48 poena na vlastitom servisu.

Nadal je time prvi put osjetio poraz u Pekingu. Ovaj turnir je osvojio 2005. godine, dok je prošle godine dominatno slavio na Olimpijskim igrama.

Čilić je ovom pobjedom ostvario rezultat karijere, plasiravši se u finale prebogatog 2 milijuna dolara vrijednog turnira u Pekingu, a tamo će ga čekati još jedan veliki tenisač: Novak Đoković, koji je u polufinalu svladao Robina Soderlinga rezultatom 6:3 6:3.