ATP Pariz: Čilić u 3. kolu

Marin Čilić plasirao se u 3. kolo ATP turnira iz Masters serije u Parizu pobjedom nad 58. igračem svijeta, Španjolcem Marcelom Granollersom od 6-4, 7-6 (2).

U prvom setu obojica su izgubila po jedan servis, a onda je kod 4-4 Čilić ponovno oduzeo servis Granollersu i dobio set.

U drugom setu Španjolac nije došao niti do jedne prilike za break, dok je Čilić svoje jedinu šansu propustio, pa je meč odlučen u 'tie-breaku' Čilić je odmah preuzeo kontrolu te je poveo s 5-1 i mirno je priveo meč u svoju korist.

Bio je to njihov prvi međusobni dvoboj. Tijekom susreta koji je trajao jedan sat i 36 minuta Čilić je imao tek 55 posto prvog servisa, no gotovo uvijek kad bi ga pogodio to bi bio poen. Naime, na svoj servis izgubio je samo dva poena.

U sljedećem kolu Čilić će vjerojatno igrati protiv drugog tenisača svijeta Rogera Federera. No, Federer prvo mora pobijediti Šveđanina Robina Soderlinga.