ATP Pariz: Pobjede Čilića i Ančića, poraz Karlovića

Marin Čilić je u prvom kolu ATP Masters turnira u Pariz-Bercyu svladao Talijana Andreasa Seppija sa 7:6 (5), 6:2, Ivo Karlović je izgubio od Nijemca Nicolasa Kiefera sa 6:4, 7:5, dok je Ančić bio bolji od Schuettlera sa 6-4, 3-6, 6-1.

Čilić je slavio protiv Seppija u dva seta iako je Talijan u prvom setu nakon vodstva Međugorca od 3:1 preokrenuo i poveo s 5:3. Neuspješno je međutim servirao za set i ključnim se pokazao tie-break koji je dobio Čilić.

U drugom setu je Čilić napravio dvostruki break i za sat i 40 minuta riješio dvoboj u kojemu je prvi servis obojici bio ispod 50 posto. Od devet lopti za obrat Čilić je iskoristio samo pet, Seppi četiri od šest.

U međusobnim dvobojima Čilić i Seppi su sada 2:2, a idući Čilićev protivnik bit će Španjolac Marcel Granollers, 58. tenisač svijeta s kojim do sada nije još igrao.

Mario Ančić plasirao se u 2. kolo svladavši sa 6-4, 3-6, 6-1 Nijemca Rainera Schuettlera. Bio je ovo drugi međusobni dvoboj Ančića i Schuettlera i druga pobjeda našega igrača. U 2. kolu Ančić će igrati protiv devetog nositelja, Argentinca Juana Martina Del Potra.

Ivo Karlović je pak izgubio za svega sat i 20 minuta od za njega uvijek neugodnog Kiefera. Ovo mu je naime već četvrti poraz od Nijemca. 'Div sa Šalate' je slavio samo u njihovu prvom dvoboju i to u Šangaju 2003., a otada je Kiefer nanizao četiri glatke pobjede bez izgubljenoga seta.

Unatoč Karlovićevih 12 aseva, Kiefer mu je dvaput oduzeo servis, a najbolje plasrani hrvatski reket na ATP ljestvici nijednom nije bio u šansi oduzeti njegov.