previše propustio

Tinejdžer nadigrao Marina Čilića

Neočekivani poraz upisao je hrvatski tenisač Marin Čilić...

Hrvatski tenisač Marin Čilić u srijedu je u 2. kolu ATP turnira u francuskom Montpellieru poražen od 18-godišnjeg Nijemca Alexandera Zvereva sa 6-7 (4), 6-7 (1) nakon sat i 50 minuta igre.

Marin Čilić, drugi nositelj turnira, dobro je krenuo protiv 85. igrača svijeta, oduzeo je servis protivniku i poveo 2-0. No, Zverev je odmah vratio izgubljeni servis. Imao je Čilić još jednu priliku za "break" u prvom setu, ali ju nije iskoristio, a to mu se osvetilo u tie-breaku, kojeg je dobio njemački tenisač.

U drugom setu kod rezultata 5-5 Čilić je napravio "break", te je servirao za poravnanje u setovima. No, neprisiljenim greškama omogućio je Zverevu da izjednači na 6-6, pa je opet odlučivao tie-break, kojeg je uvjerljivo dobio Nijemac.

Bio je to njihov drugi međusobni dvoboj, a prošle godine u Washingtonu slavio je Čilić.

Ujedno, još jedan Nijemac bio je koban za hrvatske tenisače u Montpellieru, budući da je u 1. kolu 35-godišnji veteran Michael Berrer eliminirao Bornu Ćorića.