Pobijedio Kunjicina

ATP Miami: Startna pobjeda za Marina Čilića

Hrvatski tenisač Marin Čilić odigrao je svoj premijerni meč ove godine na ATP turniru u Miamiju (iz Masters serije 1000) ove subote, te je pobijedio ruskog tenisača Igora Kunjicina...

Bilo je 6-3, 7-6(1), makar je najbolji hrvatski tenisač trebao i znatno ranije okončati ovaj meč koji je na kraju potrajao jedan sat i 24 minute.

Naime, prvo je Čilić od 3-3 u prvom setu projurio do 6-3 uz jedan napravljeni break. Ruskog je suparnika, inače 90. na svijetu, potpuno nadigrao u velikom dijelu drugog seta, pa je uz dva oduzimanja servisa u toj dionici poveo sa 5-1. I tada su odjednom počeli problemi za Čilića.

Dopustio je suparniku potpuni povratak i morao je igrati tie-break drugog seta za prolaz u iduće kolo. U tie-breaku nije napravio istu pogrešku, te je lako dobio taj dio igre sa 7-1.

Ovo im je bio treći međusobni meč u karijeri i treća pobjeda Čilića.

Čilić je iskoristio tri od pet break-prilika, a Rus je imao dvije šanse i obje je pretočio u break.

U idućem je kolu moguć hrvatski obračun, ali prije toga bi Ivo Karlović trebao pobijedio Juana Martina del Potra, jedanaestog nositelja turnira. (TS)