Odigrao ekstremno dobro

ATP Miami: Haas deklasirao Đokovića

Njemački teniski veteran Tommy Haas šokirao je prvog igrača svijeta Novaka Đokovića u osmini finala ATP Masters 1000 turnira u Miamiju. Svladao ga je sa 6-2, 6-4…

Na pragu 35. rođendana Haas je postao najstariji tenisač u posljednjih 30 godina koji je ostvario pobjedu protiv prvog igrača ATP ljestvice. Nijemac je tijekom cijelog meča bio sjajan na servisu. Osvojio je 76 posto poena nakon uspješno ubačenog prvog servisa i 72 posto poslije drugog servisa.

U takvoj situaciji i ne čudi što je Đoković došao do samo jedne break-lopte. Iskoristio ju je, ali mu to nije pomoglo budući da je Haas u tom drugom setu dvaput oduzeo servis suparniku i okončao meč za ukupno 80 minuta.

Bio je ovo sedmi međusobni ogled ovih tenisača i treća pobjeda Nijemca. Srbinu je ovo, pak, bio tek drugi poraz ove sezone. Turnir u Miamiju je, inače, osvajao posljednje dvije godine.

"Svaka čast Tommyju. Odigrao je sjajan meč i nema dvojbe da je bio bolji. Rezultat sve govori", poručio je Đoković, dok je Haas dodao:

"Sretan sam i ponosan jer sam protiv igrača koji dominira ovim sportom posljednjih nekoliko godina, iskoristio sve prilike koje sam dobio. Mislim da sam odigrao ekstremno dobro."

Nijemac će u četvrtfinalu igrati protiv Francuza Gillesa Simona koji je s 5-7, 6-2, 6-2 nadigrao još jednog srpskog tenisača Janka Tipsarevića. (TS)