Plasirao se u četvrtfinale

ATP Marseille: Dodig u tri seta bolji od Kamkea

Hrvatski tenisač Ivan Dodig plasirao se u četvrtfinale dvoranskog ATP turnira u Marseilleu poslije 6-7(4), 6-0, 6-3 pobjede protiv Nijemca Tobiasa Kamkea…

U petak će Dodig, u četvrtfinalu, igrati protiv prvog nositelja marsejskog turnira, domaćeg tenisača Richarda Gasqueta.

U prvom setu ogleda Dodiga i Kamkea nije bilo break-prilika, pa je odluka pala u tie-breaku u kojem je njemački tenisač bio nešto mirniji. No, izgubljeni tie-break nije niti malo uzdrmao Dodiga koji je nanizao osam gemova!

Brzopotezno je osvojio drugi set sa 6-0, u kojem je izgubio samo pet poena, a onda je poveo i 2-0 u trećem čime je trasirao put prema konačnom uspjehu.

U cijelom je meču Kamke imao samo jednu neiskorištenu break-priliku, a Dodig pet od osam. Hrvatski tenisač je upisao 16 as-servisa, te je osvojio 84 posto poena poslije prvog servisa (37 od 44).

Bio je ovo četvrti međusobni meč u karijeri Dodiga i Kamkea, a hrvatski tenisač je i dalje savršen u tim ogledima (4-0). (TS)