U drugom kolu na Isnera

ATP Madrid: Čilić na startu bolji od Montanesa

Najbolji hrvatski tenisač nakon finala na crvenoj zemlji turnira u Münchenu uspješno je startao na plavoj zemlji u Madridu gdje je u 1. kolu s dva puta po 6-3 nadigrao domaćeg predstavnika Alberta Montanesa...

U njihovom drugom međusobnom dvoboju Čilić je po prvi puta svladao Montanesa koji je za nastup na ATP turniru iz Masters Serije 1000 u Madridu dobio pozivnicu organizatora.

Prvi je set 23-godišnji Međugorac prelomio kod 3-3 breakom u sedmom i potom potvrdio u devetom gemu za 6-3. U drugom je sve išlo glatko do 5-2, a onda se pojavila boljka iz minhenskog finala odnosno vrlo loš postotak prvog servisa.

No, krenimo redom. Kod vodstva 2-1 posljednju od tri vezane lopte za obrat Čilić je pretvorio u break da bi kod 5-2 na servis 31-godišnjeg Španjolca imao novu break i meč-loptu. Ipak, Montanes se izvukao, a zatim je Marin prilikom serviranja za pobjedu ponudio Montanesu čak četiri prilike za obrat i povratak u meč. U toj igri Čilić nikako nije uspijevao ubaciti prvi servis, ali je na kraju ipak dobio tu dionicu, te realizirao prvu na svoj servis, odnosno ukupno drugu meč loptu za pobjedu 6-3, 6-3. Bio je ovo Španjolčev šesti uzastopni poraz u 1. kolu madridskog turnira.

Prvi hrvatski reket ovom pobjedom je uzvratio Montanesu za poraz također na zemlji, ali u Monte Carlu 2010. godine, no ostaje i dalje nejasan dramatičan pad ubačenog prvog servisa. Naime, u drugom setu je taj segment bio na mizernih 37 posto, a da je Montanes iskoristio neke od ukupno sedam prilika za break pitanje je u kom smjeru bi otišao meč.

U 2. kolu će posljednji preostali hrvatski predstavnik u Madridu igrati protiv 8. nositelja Amerikanca Johna Isnera koji je bio slobodan u prvom. Do sada je Marin jednom igrao protiv Isnera, te upisao pobjedu na Australian Openu u maratonskom dvoboju koji je završio 9-7 u petom setu. (TS)